אחד המנהגים היפים בברנינגמן הוא הגיפטינג gifting, הכוונה היא להענקת משהו ללא תמורה. זו יכולה להיות חוויה כמו חיבוק או מסאז', משהו מילולי או משהו פיזי שאתה מחלק – מתנה. בסדנת ההכנה לקראת הנסיעה של נטלי ומריאן (כתבו על זה בפוסט הזה ופוסט הזה), ישבנו יחד לתכנן גיפטינג שהוא DIY, נוגע באנשים ולא מזהם (כלומר לא איזה מתנה שמתישהו תגיע לפח).

בסיעור המוחות הגדרנו שאנחנו רוצים משהו שיהיה אלקטרוני שמיצר קסם ששומר רגע בזמן ואולי גם יקשר בין אנשים, משהו שאפשר להצמיד לגוף ויש לו מראה קונספטואלי שמרמז על הוויתו ומשהו שיאפשר לאדם שנושא את האובייקט להיות בתפקיד "הצינור", רק שליח שמעביר את הסוד, שזה אומר שיש חשיבות משמעותית לאיפה זה מונח על הגוף. ושיראה מגניב, כמובן. וכך נולד ה- "Magiacal secret gifing machine" – אביזר הנלבש כסוג של תכשיט. הוא מאפשר לתת לאנשים שפוגשים בדרך לשמוע סוד/מסר/וידוי שמישהו אחר הקליט והוא מאפשר לאדם הזה להקליט את המסר לאדם הבא וכך ליצור קשר בין אנשים אקראיים.

הטכנולוגיה המושלמת לזה היא מודול isd18201, כרטיס פשוט עם ממשק המקליט כ-10 שניות. הוא יכול להשמיע את ההקלטה והוא מאפשר לשמור רק את ההקלטה האחרונה בלבד. פירקנו מהכרטיס את המיקרופון והרמקול והלחמנו מחדש עם חוטים ארוכים יותר. את החלקים הטמענו באובייקטים שהדפסנו במדפסת תלת מימד. היה לנו מעט זמן, אז הורדנו קבצים מוכנים של קונכיה ומעין קרן/שופר והדפסנו אותם כמו שהם. החלטנו שאת החיבורים הפלסטיים נבצע עם עט 3D והשאר עם טקסטיל.

קבצי 3D שהדפסנו:
קונכיה | קרן

יצרנו מעין אובייקט/ענק שנתלה על הצוואר. את המיקרופון הכנסנו לתוך הקרן, כך שיהיה נוח לדבר לתוכו כשמקליטים מסר ואת הרמקול הצמדנו לקצה הקונכיה, כך שצריך להתקרב אל הלב של מי שנושא את הצדפה. העיצוב מרפרפר קצת לאורסולה מבת הים הקטנה, אבל במהופך, כי לא מדברים אל הקונכיה, אלא רק שומעים ממנה.

cyberpunk snake armour

להשלמת המראה הוספנו כותפות וחפתי זרועות מהבד שהחזיק את הענק. רצינו לשבור את הדימוי של אורסולה עם מראה יותר עתידני ומבריק.

לחפתים הוספנו מעין דימוי כנף, מצ"ב קובץ להורדה שלו, גודל A4.

מריאן, ברנינגמן 2019