המונח השימושי Burn-Fever נולד בסטודיו במהלך ההכנות למידברן 2015. פירוש הולם לזה יהיה 'מאניית-יצירה-של-ביטוי-עצמי-רדיקלי', או בז'רגון פחות ברנרי – התחלתי בלהכין לעצמי איזה Headpiece ואז במשך שבועיים כמעט לא אכלתי או ישנתי ולא יכולתי להפסיק ליצור תלבושות ואביזרים. וזה אחרי 3 חודשי התשה של הקמת קאמפ הפיראטים (המקורי המקורי), כולל בניית ספינת פיראטים שוקעת בחול וארט מופרך, קריירה, בית, ילדים. בקיצור, הגעתי די מותשת לברן. והאמת? היה לא משהו (מהרבה סיבות). אחד הטוקבקים בפייס לתמונה שפירסמתי סיכם את זה הכי טוב: "מהממים, רק מה עם החיוך?". אבל היי, היו לנו אחלה אביזרים ותלבושות! ;)

מידברן 2015. איפה החיוך?

ספינת הפיראטים שוקעת לאיטה

חזרה ל-2019. מריאן ונטלי נוסעות למה שבז'רגון הברנרי קוראים "לשם, לשם", כלומר,  לברניגמן הקרוב, ובאו להתארח בסטודיו לשבוע של הכנת תלבושות ואביזרים, לשהות משותפת של סיעור מוחות וחגיגת יצירה משותפת. היוש Burn-Fever 2019, מזל שהיה לנו רק שבוע פנוי. מפאת קוצר הזמן עיגלנו מלא פינות, AKA טונות דבק חם, ושמנו דגש על עיצוב תלבושות ואביזרים ונסיונות עם כפות תמרים וחומרים מהטבע ופחות אלקטרוניקה, שהיא גזלנית טסטים ידועה. כשלנו קשות בתיעוד התהליך והתוצרים, אבל לחלק מהאביזרים שהכנו אני אעלה מדריך מסודר בהמשך. מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה או לעקוב אחרינו בפייסבוק ולקבל עדכונים.

*ואם יש פה קורא שנחת מהירח, אז ברנינגמן הוא מעין פסטיבל (קהילת הברנרים נעלבים כשקוראים לזה פסטיבל) המתרחש בסוף אוגוסט במדבר הסלע השחור בנבדה, ארה"ב, שהאירוע המרכזי בו הוא שריפת פסל דמות אדם עשויה עץ, שלו משמעויות רבות ושונות בפי באי האירוע (כ-70,000 איש). ישנם 10 עקרונות להתנהלות, עשרת הדיברות של הברניגמן, אם תרצו. במסגרת האירוע מוקמת עיר זמנית עצומה לשבוע ובה מתקיימים אירועים שונים ומוצבות עבודות אמנות וכחלק מעיקרון "ביטוי עצמי רדיקלי" השתרשה מסורת של לבוש, אביזרים, איפור וכו', אשר אמורים לשקף את הלך הרוח או ביטוי האישיות 'האמיתית' שלך. השלוחה המקומית של הברניגמן בישראל מכונה "מידברן". עד כאן כתבתנו.

קצת על התהליך

העץ הנדיב

בהשראת סבא'לה האגדי ממידברן 2014, התחלנו לאסוף את את עלי הדקל והזרעים שנושרים מהעצים בחצרנו, סוף סוף מצאנו הזדמנות נהדרת לעבוד איתם. הכנו מחלקים שונים של הדקל מחוך, תכשיטים, אביזר ראש מואהק (מהעלים) וכותפות לזרועות ולכפתיים, בחלק מהם שתלנו לדים מבפנים. בגלל תנאי השטח הקשים והצורך בחומרים עמידים, תפרנו את הסוללה לכיס מבד ניאופרן ויצרנו מפסק מתיקתק בתפירה עם חוט מוליך עבה וחזק. את הכל כיסינו ביריעת בד נאופרן עם סקוץ', לתחושה נעימה על הגוף.

Headpiece

התשתית ל-headpiece נוצרה בטרפת של 2015 ומאז עמדה מיותמת בסטודיו – שתי buns מצמר מחוברות לקשת. רצינו מראה ברנינגמן קלאסי, אז הוצמדו מהצדדים נוצות טווס, ראסטות וחתיכת פרוות תלתלים, ששיוו מראה מואהקי וריככנו עם שרשרת חרוזים קדמית ותפירת חרוזים על האוזניות, התהוותה צורה ברורה. השתמשנו בערכת LilyTwinkle ProtoSnap לאורות מנצנצים באוזניות, כי רצינו לדים עדינים. בהתחלה תפרנו את הלדים עם חוט מוליך ומהר מאוד הבנו שזה לא יעבוד ועברנו לחוטים נוקשים והלחמות (ראו בפוסט מדריך הלחמה). הקרן הכחולה פורקה מקשת שטן סינית-גנרית והוארה מלמטה עם עם לד RGB (על כחול) ועוד לד 5 מ"מ לבן בקצה, שחוברו לבית הסוללה של ה-LilyTwinkle . לצערנו אין לנו תיעוד של התוצר הסופי.

Magiacal secret gifing machine

אחד המנהגים היפים בברן הוא הגיפטינג gifting, הכוונה היא להענקת משהו ללא תמורה. זו יכולה להיות חוויה כמו חיבוק או מסאז', משהו מילולי או משהו פיזי שאתה מחלק – מתנה. אנחנו יצרנו "Magiacal secret gifing machine" – אביזר הנלבש כסוג של תכשיט.  פרטים מלאים בפוסט הייעודי. הרחבנו על זה בפוסט נפרד כאן.

שומרת היערות

זה התחיל בשיעור ליבוד וקסדת ראש עשויה מדקלים, להשראה, והסתיים בכובע שהוא עולם ומלואו, חיות ובובת וודו. זה ממש דרש גם כן פוסט נפרד, תוכלו לקרוא עוד כאן.

אז מה היה לנו כאן?

"נו, אז איך היה?"

במילותיה של מריאן: "אין באמת דרך לתאר במילים ואין פורמט שיכול להעביר את הקסם שקורה שם. לא במילים ולא בתמונות ואפילו לא בוידאו. אפשר רק לחוות. החוויה מורכבת מכלל הרגשות האנושיים פי אלף בתנאי קיצון".