חוג מייקרים עם סטייל כיתות ד'-ז'

Loading Events

All Events

חוגי 'מלאכות עם טוויסט' מיועד לצעירים המתעניינים בשילוב יצירה עם חדשנות טכנולוגית, לוקחים את כל מה שטוב בעולם המייקרים ומערבבים אותו עם עולמות האנתרופוסופיה. החוגים הינם תוכנית שנתית רב-תחומית שנולדה מתוך החזון להצעיד את עולם היצירה קדימה ומצד שני לספק לעולם החדשנות הטכנולוגית עומק קונספטואלי, אסתטי ותרבותי ולספק מרחב חברתי יציב לאורך שנים, בסביבה קרובה לבית.

מה נלמד?

ניצור פרויקטים משתנים תוך הכרות עם חומרים וטכניקות, נחשוב מחדש על שימוש בחומרים מוכרים ונפתח גישה היברדית לשילוב בין חומרים ותחומים. נלמד מלאכות טקסטיל שונות כגון סריגה, ליבוד, רקמה, אריגה, הדפס, צביעת בדים, מחזור ושדרוג בגדים ובדים, עבודה עם פרוות ועוד. את היצירות שנכין נשלב עם חומרים שונים כמו נייר, צבע אקריליק מוליך חשמל, ספוג פולימרי, אבן, עץ. נעבוד עם חומרים מלוקטים מהטבע אותם נלמד לעבד בטכניקות כמו גילוף וקליעה, נשלב אובייקטים שהדפסנו במדפסת תלת מימד וחומרים שנחתוך במכונת חיתוך לייזר.

נכין חיישנים לבישים, קוספליי ותחפושות חכמות, משחקים, אובייקטים מעוצבים ואביזרי אופנה, גופי תאורה, מוצרי נייר בעבודת יד ועוד פרויקטים רבים באווירה נינוחה המפתחת יכולת עבודה בהלך רוח סבלני.

התכנים והתוצרים בחוגים מיוצרים בדגש רב על הביטוי האישי, חלקם נלמדים לסירוגין בקבוצה אחידה סביב נושא, טכניקה או פרויקט חלקם בפרויקטים אישיים אשר מפותחים במשך שיעור אחד או העמקה בו במשך מספר שיעורים בליווי אישי, מקצועי וסבלני. בשיעורים מוקדש זמן להעמקה בתחום הנלמד – צפייה בסרטוני הדרכה, מצגות, לימוד איך למצוא מידע ברשת, עיון בספרי הספרייה של הסטודיו (שאפשר להשאיל הביתה) ובונים שפה ומושגים מקצועיים מעולמות הקראפט ועולמות הניו-מדיה.

התכנית בנויה ברבדים של התפתחות, מספקת כלים שמעוררים את הפוטנציאל ומאפשרים ביטוי עצמי, מגרה את הדמיון והשיח, בונה תחושת מסוגלות, חושפת לכלים, חומרים וטכניקות רבות ומגוונות ומאפשרת פיתוח טעם אישי וחוש אסתטי. אבל זה הרבה יותר מזה, החוגים של קראפטולה הם קפסולה שמכילה את ארגז הכלים של העתיד, איך להתמצא בעולם החדש ולא פחות חשוב: מלמדת איך לדבר על זה!

החוגים מתקיימים בסטודיו ברחוב קהילת סלוניקי, תל אביב, שכונת נאות אפקה, קרוב לנתיבי תחבורה רבים ולא רחוק מתחנת רכבת האוניברסיטה.

עבור למעלה